تاثیر ورزش بر بارداری مهم است اما ورزش بیش از حد ممکن است باعث ناباروری شود . این موضوع هم برای  باروری مردان و هم برای  باروری زنان صادق است . اگر شما برای سلامتی خود ورزش کنید ، نه تنها آسیبی به شما نمی رسد ، بلکه احتمال باروری شما هم افزایش می یابد اما اگر به خودتان صدمه بزنید ، احتمال باروری شما بسیار کم می شود . علت آن هم این است که با ورزش بیش از حد ترشح هورمون های جنسی بسیار کمتر از حد معمول می شود . سعی کنید بیش از پنج ساعت در هفته ورزش نکنید .

آمار نشان می دهد که ورزش بیش از حد احتمال باروری را تا 42 درصد کاهش می دهد . ولی اگر کسی روزانه 30  تا 60 دقیقه ورزش کند ، نه تنها احتمال باروری کمتر نمی شود ، بلکه با ترشح بیشتر هورمون های جنسی ، باروری بیشتر می گردد .

بسیاری از زنان و مردان برای کاهش وزن خود ورزش می کنند . حالا سوال پیش می آید که آیا وزن در باروری تاثیر دارد ؟

تحقیقات نشان می دهد که باروری برای زنانی که اضافه وزن دارند کمی مشکل است ، همچنین شاخص توده بدنی زنان کمتر از حد معمول باشد هم ، احتمال باروری کمتر می شود . این مورد به طور مستقیم بر باروری تاثیر ندارد ولی خطراتی را برای باروری ایجاد می کند .

کدام ورزش ها برای باروری بهترند؟

انجام ورزش های سنگین که به بدن آسیب می رساند سبب کاهش احتمال باروری می شود ولی انجام ورزش های آرام که برای سلامتی هم بسیار مفید هستند ، احتمال باروری را بسیار افزایش می دهند . بهترین ورزش ها برای باروری عبارت اند از :

1.پیاده روی

2.رقصیدن

3.دوچرخه سواری

4.شنا

5.پیلاتس

6.تای چای

7.یوگا

15 تا از مشکلات رایج در نوزادان