با بالا رفتن سن زنان و گذراندن مراحل خاصی از زندگی ، برای بسیاری از افراد معمول است که در بدن خود ، از جمله در ناحیه واژن ، تغییر ایجاد کنند. با این حال ، بسیاری از زنان از تغییرات ظاهری و احساسی احساس خجالت یا ناراحتی می کنند. تغییرات در ناحیه واژن می تواند توسط عوامل زیادی از جمله بارداری ، زایمان ، نوسان وزن و روند طبیعی پیری ایجاد شود. زنانی که از این تغییرات راضی نیستند ، اغلب به دنبال جوانسازی واژن هستند.
لابیاپلاستی چیست؟
جوانسازی واژن یا لابیاپلاستی یک عمل جراحی است که برای تغییر شکل لبهای کوچک - لبهای داخلی فرج انجام می شود. این روش در مطب تحت بی حسی موضعی توسط جراح پلاستیک دارای مجوز انجام می شود. این روش می تواند نگرانی های زیبایی و سلامتی را در ناحیه واژن شما با تغییر شکل یا تغییر اندازه واژن یا لب های واژن بهبود بخشد. لابیاپلاستی می تواند به اندازه ، شکل یا تقارن لب های رحم شما کمک کند. علاوه بر این ، می تواند ناراحتی ناشی از پوشیدن لباس های تنگ و همچنین ناراحتی هنگام ورزش یا مقاربت را کاهش دهد. لابیاپلاستی واژن را جوان می کند و ظاهر جوان تری ایجاد می کند که با بقیه بدن مطابقت دارد.
در طول عمل چه انتظاری باید داشته باشید؟
لابیاپلاستی یک عمل مطب سرپایی است ، بنابراین می توانید همان روز به خانه بروید. مدت زمان انجام عمل بستگی به برنامه درمانی خاص شما دارد.
دو نوع اصلی لابیاپلاستی وجود دارد. کاهش اندازه لبه های بزرگ و شکل لبهای خارجی واژن شما را کاهش می دهد. کاهش لبهای کوچک باعث کاهش اندازه و شکل لبهای داخلی می شود.

این کاهش ها با استفاده از تکنیک تریم یا تکنیک گووه انجام می شود. در طول تکنیک تریم ، دکتر پوست اضافی اطراف لبه بیرونی را برمی دارد. در طول تکنیک گوه ، به شکل وی در وسیع ترین نقطه از لابیا را بریده میشود و لبه به هم دوخته می شوند

در دوران نقاهت چه انتظاری باید داشته باشید؟
پس از عمل ، دکتر ممکن است داروهایی را برای کمک به کنترل درد و ناراحتی تجویز کند. شما دستورالعمل های بعد از جراحی را در مورد مراقبت از برش دریافت خواهید کرد و رعایت آنها ضروری است.

بهبودی در افراد مختلف متفاوت است ، اما اکثر زنان می توانند طی 1 تا 2 هفته به روال عادی زندگی خود بازگردند. با این حال ، شما باید حداقل 6 هفته پس از عمل از رابطه جنسی خودداری کنید. بیماران احساس راحتی می کنند که بدانند این روش با خطر کم عفونت همراه است و باعث ایجاد حداقل اسکار می شود که بعد از چند ماه دیگر قابل مشاهده نیست. درد و تورم خفیف بعد از عمل چند روز طول می کشد و با داروهای بدون نسخه قابل کنترل است.

کی نتایج را خواهید دید؟
هر زنی به طور متفاوتی بهبود می یابد و بدن شما به زمان نیاز دارد تا استراحت کرده و پس از عمل بهبود یابد. اکثر خانمها در هفته ها و ماهها پس از عمل نتیجه را مشاهده می کنند ، زیرا تورم و جای زخم کاهش می یابد
چگونه زمان بندی کنیم؟
هدف از این روش کاهش لبه های کوچک است به طوری که آنها در زیر لبه های بزرگ موهای خود قرار ندارند. ممکن است لابیاپلاستی برای کاهش عدم تقارن در زمانی که یکی از دیگری بزرگ تر است انجام شود ، یا به طور معمول ، طول هر دو لابیا را کاهش دهند .