با بالا رفتن سن زنان و گذراندن مراحل خاصی از زندگی ، برای بسیاری از افراد معمول است که در بدن خود ، از جمله در ناحیه واژن ، تغییر ایجاد کنند. با این حال ، بسیاری از زنان از تغییرات ظاهری و احساسی احساس خجالت یا ناراحتی می کنند. تغییرات در ناحیه واژن می تواند توسط عوامل زیادی از جمله بارداری ، زایمان ، نوسان وزن و روند طبیعی پیری ایجاد شود. زنانی که از این تغییرات راضی نیستند ، اغلب به دنبال جوانسازی واژن هستند.

لابیاپلاستی روشی برای جراحی لابیا است که در آن پوست اضافی لابیا برداشته شده و لابیاهای داخلی و خارجی تغییر شکل داده می‌شوند. لابیاپلاستی به منظور بازیابی زیبایی لابیاها و همچنین بهبود عملکرد آن‌ها استفاده می‌شود: بهبود زیبایی – لابیاپلاستی با تنظیم اندازه لابیاهای کوچک (داخلی) و بزرگ (خارجی) در بازگرداندن زیبایی و تقارن به لابیاها بسیار موثر است. این جراحی در خانم‌هایی که به دلیل برجستگی زیاد لابیاها احساس خجالت و عدم اعتماد به نفس دارند بسیار کمک کننده است. بهبود عملکرد – لابیاپلاستی در خانم‌هایی که دچار درد و ناراحتی حین رابطه جنسی هستند، افرادی که با پوشیدن لباس‌های تنگ دچار خارش و درد در ناحیه می‌شوند، همچنین افرادی که به علت لابیاهای هایپرتروفیک دچار تعریق زیاد و در نتیجه بوی ناخوشایند در این ناحیه هستند بسیار مناسب است. این روش موجب بهبود عملکرد لابیاها شده و لذت جنسی را افزایش می‌دهد.

. این روش در مطب تحت بی حسی موضعی توسط جراح پلاستیک دارای مجوز انجام می شود. این روش می تواند نگرانی های زیبایی و سلامتی را در ناحیه واژن شما با تغییر شکل یا تغییر اندازه واژن یا لب های واژن بهبود بخشد. لابیاپلاستی می تواند به اندازه ، شکل یا تقارن لب های رحم شما کمک کند. علاوه بر این ، می تواند ناراحتی ناشی از پوشیدن لباس های تنگ و همچنین ناراحتی هنگام ورزش یا مقاربت را کاهش دهد. لابیاپلاستی واژن را جوان می کند و ظاهر جوان تری ایجاد می کند که با بقیه بدن مطابقت دارد.
لابیاپلاستی یک عمل مطب سرپایی است ، بنابراین می توانید همان روز به خانه بروید. مدت زمان انجام عمل بستگی به برنامه درمانی خاص شما دارد.
دو نوع اصلی لابیاپلاستی وجود دارد.
کاهش اندازه لبه های بزرگ و شکل لبهای خارجی واژن شما را کاهش می دهد.
کاهش لبهای کوچک باعث کاهش اندازه و شکل لبهای داخلی می شود.
هدف از این روش کاهش لبه های کوچک است به طوری که آنها در زیر لبه های بزرگ موهای خود قرار ندارند. ممکن است لابیاپلاستی برای کاهش عدم تقارن در زمانی که یکی از دیگری بزرگ تر است انجام شود ، یا به طور معمول ، طول هر دو لابیا را کاهش دهند.