لیزر مونالیزا یک روش درمانی غیر جراحی و بدون استفاده از هورمون برای جوانسازی واژن است. در روش لیزر مونالیزا از لیزر فرکشنال CO2 برای درمان علائم شایع سندروم ادراری تناسلی یائسگی که به دلیل تغییرات هورمونی اتفاق می‌افتد استفاده می‌شود. کاهش استروژن به دنبال

لیزر مونالیزاتاچ نوعی روش درمانی غیر جراحی برای خشکی و آتروفی واژن ( نازک شدن بافت های جدار واژن و کاهش لغزندگی واژن) است. نزدیک به نیمی از کل زنان یائسه نوعی خشکی واژن را تجربه می کنند. شایع ترین علت خشکی واژن، کاهش استروژن است. استروژن هورمونی است که واژن شما را سالم و مرطوب نگه می دارد. بنابراین وقتی سطح استروژن شروع به کاهش می کند، رابطه جنسی ممکن است دردناک باشد. خوشبختانه، روشهای جوان سازی واژن مثل آر اف واژینال و لیزر مونالیزا تاچ وجود دارد که همه چیز را تغییر می دهد.

لیزر مونالیزا تاچ اثرات آتروفی واژن را با درمان 5 دقیقه‌ای خنثی می کند که این درمان باعث تحریک بازسازی بافت واژن ،تقویت تکثیر سلول ها ، ترمیم قدرت دیواره واژن و خون رسانی می شود.
لیزر مونالیزا تاچ امتیازات قابل توجهی نسبت به گزینه های درمانی فعلی دارد. این نوع لیزر تسکین بیشتری ایجاد می کند و گزینه جدید و موثری را برای معالجه افراد دچار خشکی واژن ارائه می دهد، زیرا به جای تنها بر طرف کردن علائم خشکی واژن، پیر شدن بافت واژن که موجب خشکی و آتروفی واژن شده است را برطرف می کند.
لیزر مونالیزا توانسته است درمان موثری را برای تحریک سلول‌ های فیبروبلاست در ناحیه واژن معرفی کند که موجب تحریک فرآیند های بازسازی طبیعی بدن می شود. لیزر در واقع تشکیل کلاژن را در زیر پوست واژن تحریک می کند و باعث تکثیر سلول ها و خون رسانی بهتر به سلول ها می شود. در مدت زمان 30 روز بعد از درمان، بافت جدید در دیواره های واژن بازسازی می شود و خاصیت ارتجاعی واژن دوباره باز می گردد. با بازگرداندن تعادل pH طبیعی واژن و هدف قرار دادن علل آتروفی واژن، بسیاری از علائم مانند خشکی و سوزش واژن نیز کاهش می یابند یا از بین می روند.

یائسگی یا به دلایل مختلفی می‌تواند رخ دهد که علائم ناراحت کننده‌ای ایجاد می‌کند و کیفیت زندگی جنسی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.