لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی یک روش جراحی با حداقل تهاجم است. در جراحی به وسیلۀ لاپاراسکوپی از یک لولۀ باریک، بلند و مجهز به منبع نور به نام لاپاروسکوپ استفاده می‌شود. از این وسیله برای مشاهده اعضای شکم یا لگن استفاده می‌شود. این عمل جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می‌گیرد. در مرحله اول برای ایجاد فضای کاری، شکم با گاز دی‌اکسیدکربن پُر خواهد شد. سپس دو یا سه برش ۵/۰ تا ۱ سانتیمتری در ناحیۀ پایین شکم ایجاد می‌شود که از طریق آن‌ها لولۀ لاپاروسکوپ و دیگر ابزارهای جراحی وارد شکم می‌شوند. از لاپاراسکوپی برای تشخیص و درمان مشکلاتی همچون کیست‌ها، فیبروئیدها و عفونت‌ها به کار می‌رود. همچنین از طریق لاپاروسکوپ می‌توان نمونه‌های بافت را برای نمونه‌برداری (Biopsy) جدا کرد.

دوره های آموزشی آمادگی بارداری

بارداری یک دوره ۴۰ هفته ای است، به این ترتیب مادران آینده زمان کافی برای آموزش و آمادگی های لازم برای دوران بارداری، تولد و مراقبت از نوزاد را در اختیار دارند. یکی از بهترین راه های افزایش مهارت های خانم های باردار، شرکت در کلاس های آمادگی بارداری است. در کلاس های آمادگی بارداری آموزش های زیر به خانم های باردار ارائه می شود:

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی روشی برای جراحی لابیا است که در آن پوست اضافی لابیا برداشته شده و لابیاهای داخلی و خارجی تغییر شکل داده می‌شوند. لابیاپلاستی به منظور بازیابی زیبایی لابیاها و همچنین بهبود عملکرد آن‌ها استفاده می‌شود: بهبود زیبایی – لابیاپلاستی با تنظیم اندازه لابیاهای کوچک (داخلی) و بزرگ (خارجی) در بازگرداندن زیبایی و تقارن به لابیاها بسیار موثر است. این جراحی در خانم‌هایی که به دلیل برجستگی زیاد لابیاها احساس خجالت و عدم اعتماد به نفس دارند بسیار کمک کننده است. بهبود عملکرد – لابیاپلاستی در خانم‌هایی که دچار درد و ناراحتی حین رابطه جنسی هستند، افرادی که با پوشیدن لباس‌های تنگ دچار خارش و درد در ناحیه می‌شوند، همچنین افرادی که به علت لابیاهای هایپرتروفیک دچار تعریق زیاد و در نتیجه بوی ناخوشایند در این ناحیه هستند بسیار مناسب است. این روش موجب بهبود عملکرد لابیاها شده و لذت جنسی را افزایش می‌دهد.

لیزر مونالیزا

لیزر مونالیزا یک روش درمانی غیر جراحی و بدون استفاده از هورمون برای جوانسازی واژن است. در روش لیزر مونالیزا از لیزر فرکشنال CO2 برای درمان علائم شایع سندروم ادراری تناسلی یائسگی که به دلیل تغییرات هورمونی اتفاق می‌افتد استفاده می‌شود. کاهش استروژن به دنبال یائسگی یا به دلایل مختلفی می‌تواند رخ دهد که علائم ناراحت کننده‌ای ایجاد می‌کند و کیفیت زندگی جنسی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. این علائم شامل موارد زیر است:

درمان ناباروری/ تلقیح درون رحمی IUI

تلقیح درون رحمی (Interauterine Insemination – IUI) عملی است که برای درمان ناباروری استفاده می‌شود. این عمل حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و معمولاً در مطب پزشک یا کلینیک انجام می‌گیرد. زمانی که تخمدان زن یک یا چند تخمک برای بارور شدن آزاد می‌کند، این عمل صورت می‌گیرد و اسپرم‌ها به طور مستقیم درون رحم قرار می‌گیرند. نتیجه‌ای که از تلقیح درون رحمی انتظار می‌رود وارد شدن اسپرم به لولۀ فالوپ است تا یک تخمک در حال انتظار را بارور کند و منجر به یک باروری طبیعی شود. بسته به دلیل ناباروری، تلقیح درون رحمی می‌تواند با زمان تخمک‌گذاری زن هماهنگ شود و یا همراه با تجویز داروهای باروری انجام گیرد.

میزان موفقیت برای بارداری با تخمک اهدایی چقدر است؟

میزان موفقیت بارداری با استفاده از تخمک‌ های اهدایی به سختی به 50 درصد می‌ رسد. این میزان از آمادگی رحمی و کیفیت اسپرم ها، تاثیر می‌ گیرد و تحت تاثیر آن نیز قرار می ‌گیرد. به هر ترتیب، درصد بالایی از تمامی رویان ‌ها به ‌طور ذاتی غیر طبیعی هستند، پس امکان دارد حتی در شرایطی عالی (تخمک، اسپرم و رحم) نتیجه منفی باشد. اهدای تخمک یعنی بانوانی برای اهدای محرمانه‌ تخمک اقدام می ‌کنند تا به بانوانی که قادر به لقاح جنین نیستند، کمک کنند